10 września nakładem BMG Modern Recordings, do sklepów trafi nowy album 20-krotnego zwycięzcy nagrody Grammy – Pata Metheny’ego zatytułowany „Side-Eye NYC (V1.1V)”. Równolegle z prezentacją  pierwszego utworu zapowiadającego płytę – „It Starts When We Disappear”, artysta ogłasza terminy światowej trasy koncertowej promującej wydawnictwo, w tym sześciu koncertów w Polsce!


Pat Metheny prezentuje kolejny rozdział w swojej niezwykle płodnej karierze – „Side-Eye NYC (V1.1V)”. Nowy album, na którym oprócz mistrza usłyszymy jednych z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych młodych muzyków nowojorskiej sceny, zostanie wydany 10 września nakładem BMG Modern Recordings.

Nagrany tuż przed pandemią, „Side-Eye NYC (V1.1V)” to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny’ego, takich jak np. „Timeline”.

Wydawnictwo zapowiada premierowy utwór zatytułowany „It Starts When We Disappear”. Jest to Pat Metheny w najlepszym wydaniu: kompozycja z pięknymi melodiami, przyjemnymi brazylijskimi rytmami i najwyższą muzykalnością, jakiej można oczekiwać od Pata Metheny’ego i towarzyszących mu muzyków. Wraz z premierą nowej płyty artysta wyrusza w trasę koncertową, która potrwa co najmniej do końca 2022 roku.

Daty koncertów w Polsce:

2 czerwca 2022 – Opera Nova – Bydgoszcz
3 czerwca 2022 – Opera Leśna – Sopot
4 czerwca 2022 – Palladium – Warszawa
6 czerwca 2022 – Narodowe Forum Muzyki – Wrocław
7 czerwca 2022 – Centrum Spotkania Kultur – Lublin
8 czerwca 2022 – Kościół Św. Maksymiliana Kolbe – Bielsko-Biala

Więcej szczegółów wkrótce.