Rosalie. jest jedną z tych młodych artystek, na koncert której zawsze chętnie się wybieram. Ciężko mi zliczyć, które to już moje spotkanie z jej muzyką na żywo, na pewno drugie po wydaniu albumu “IDeal”. Pierwszy raz również był w warszawskiej Pradze Centrum, z tym że wtedy miałem mocny niedosyt, czegoś brakowało. Rok później, Rosalie. ponownie wystąpiła w ramach Lato na Pradze, i tym razem było bardzo dobrze!

Nie było jedynie utworów z najnowszego albumu. Mogliśmy usłyszeć, m.in. znakomite “Spokojnie”, najnowszy singiel “Gra” czy cover utworu O.N.A. “Kiedy powiem sobie dość”. Miejmy nadzieję, że artystka szybko wróci do Warszawy, a nawet jeśli nie, na pewno będzie można złapać ją na niejednym tegorocznym festiwalu.

[flickr_set id=”72157719581280572″]


Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma wspólne nagrania m.in. z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy duetem Catz ‘N Dogz. Wydała dwa albumy studyjne, z czego ostatni „IDeal”, ukazał się w marcu 2020 roku. Pochodzą z niego takie single jak „Nie mów”, „Moment” czy „Ciemność” nagrany w duecie z schafter.