“So Cold” to najnowszy singel Tkay Maidza pochodzący z jej nowej EPki “Last Year Was Weird, vol. 3”, która cyfrowo pojawiła się 9 lipca. Data wydania na fizycznych nośnikach będzie podana wkrótce.


Trzecia i ostatnia część EPek Tkay zawiera 8 utworów – w tym wcześniej udostępnione “Cashmere”, “Kim” i “Syrup”, wyprodukowanych przez jej wieloletniego współpracownika Dana Farbera. Przypominamy, że poprzednia część “Last Year Was Weird, vol. 2”, jest dostępna w katalogu wytwórni Sonic w wersji winylowej.

Takudzwa Victoria Rosa Maidza urodzona w Zimbabwe ,a wychowana w Australii już w wieku zaledwie 17 lat stała się jedną z najbardziej fascynujących nazwisk w dance-popie i nowoczesnym hip-hopie.

Od uznanego przez krytyków debiutanckiego albumu “TKAY” do chwili obecnej zdobyła publiczność na całym świecie dzięki wydawnictwom  takim jak single „MOB”, “White Rose”, mixtape z 2018 roku „Last Year Was Weird, vol. 1” i piosenki “Awake” oraz “IDC IF U BE DED”. Praca Tkay zaowocowała nagrodą MTV EMA 2018, nominacją do BET Awards 2016, a także trasami koncertowymi z takimi artystami jak Mark Ronson, Charli XCX, Rita Ora, RL Grime, Years and Years i Troye Sivan. Tkay mocno wpisała się w świat mody – od założenia własnej firmy odzieżowej  Last Year Was Weird,  po soundtrack do przejmującej kampanii Stelli McCartney dotyczącej marnotrawstwa w świecie mody. Tkay współpracowała również z czołowymi światowymi markami, takimi jak Tommy Hilfiger, Coca-Cola i Nike.

Tkay Maidze można usłyszeć także na kompilacji “Bill & Aches & Blues”, którą 4AD na nośnikach fizycznych wyda 23 lipca 2021 roku. Wokalistka na tym wydawnictwie wykonuje cover utwóru zespołu Pixies zatytułowany “Where is my mind?”.