Hania Rani i Dobrawa Czocher to najmłodszy w historii Deutsche Grammophon żeński duet kompozytorski związany z tą firmą. Zaczęły razem tworzyć muzykę w bardzo młodym wieku, odkrywając łączącą je, instynktowną artystyczną więź. Obie artystki są teraz odnoszącymi sukcesy muzykami, ale ta szczególna więź pozostaje niezmieniona. 

Jest między nami dużo swoistego pokrewieństwa. – Hania Rani

Kiedy jesteś rodzeństwem, możesz być szczery. Ufamy sobie nawzajem. – Dobrawa Czocher

To poczucie wzajemnego zaufania i zrozumienia zainspirowało ich debiutancki album dla DG. Stworzony przez kompozytorkę – pianistkę i wokalistkę Hanię Rani oraz kompozytorkę i wiolonczelistkę Dobrawę Czocher, nagrany w Sali Filharmonii w Szczecinie, “Inner Symphonies” jest ich pierwszym, pełnym albumem złożonym z autorskich utworów, dziełem które zostanie wydane 15 października 2021 roku.  

Pierwszy singiel, „Con Moto”, ukazał się 16 lipca. Teledysk do tego utworu, który nakręcono w jednym z najstarszych teatrów w Polsce, Starym Teatrze w Krakowie, od dzisiaj dostępny jest w sieci.


Motywem przewodnim „Inner Symphonies” jest nadzieja. Zwłaszcza podczas blokady spowodowanej pandemią, Hania i Dobrawa wspierały się wzajemnie i motywowały zarówno jako przyjaciółki, jak i muzyczne partnerki.

Pamiętam, jak Hania wspomniała mi, że Jej babcia mówiła: »Wiosna nadejdzie, to pewne. Świat wydawał się rozpadać, kiedy zaczynałyśmy pracę nad tym albumem, ale miałyśmy nadzieję na lepszą przyszłość. Bardzo dobrze było mieć po swojej stronie Deutsche Grammophon i czuć wsparcie tego zespołu. To dało nam swobodę rozwijaniu naszej muzyki. – Dobrawa Czocher

Hania i Dobrawa podpisały kontrakt z Deutsche Grammophon 26 maja 2021 roku, niedługo po zakończeniu pracy nad albumem “Inner Symphonies”.