LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzą utwory z autorskiego materiału duetu w języku polskim, wyprodukowane we współpracy z Marcinem Borsem.

Premiera debiutanckiej EPki duetu odbywa się dzisiaj, tj. 1 czerwca 2021.

„Zabawa w Dom” to EPka ukazująca się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwa albumy. Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki, do której ciągnęło ich już przy pierwszych wspólnych próbach muzycznych, wydanych metodą crowdfundingu pod pseudonimem Our House By The Lake. Charaktery tej dwójki wiecznych dzieciaków lat 90-tych i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za młodu przez rodziców, w studio nagraniowym wzięły jednak górę i dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się w 2021 roku.

Na EPce „Zabawa w Dom”, usłyszeć można wiele inspiracji brzmieniami lat 80-tych i 90-tych, analogowych syntezatorów, sekwencerów, ale kompozycje opierają się przede wszystkim na gitarowych brzmieniach w stylu new wave, przeplatanych dużą ilością ekspresyjnych partii wokalnych i elektroniką.