W serwisach cyfrowych pojawił się wyczekiwany następca „KOD” – „The Off-Season”. Na nowym albumie J. Cole’a znalazły się kawałki z gościnnym udziałem takich artystów jak 21 Savage, Lil Baby, czy Cam’ron, jak również produkcje Timbalanda, Boi-1da i wielu innych.

Album promował singiel „Interlude”. „The Off-Season” to już szósty album studyjny J. Cole’a. Wszystkie poprzednie wydawnictwa mają w USA status platyny. „KOD” wyróżniał się osiągnięciem tego statusu jako album bez featuringów. Przed premierą „The Off-Season” raper gościnnie pojawiał się w kawałkach innych artystów, a „a lot” nagrane z 21 Savage otrzymało nagrodę Grammy 2020 za najlepszy utwór rapowy. W 2019 J. Cole i Dreamville wydali „Revenge of The Dreamers III”.


J. Cole przygotował dla fanów nie tylko nową płytę, ale również sportową niespodziankę – artysta podpisał kontrakt z Patriots Basketball Club i będzie występował w ramach Basketball Africa League. Niedawno J. Cole pojawił się na okładce magazynu „SLAM”.

W sieci miał swoją premierę również film „Applying Pressure: The Off-Season Documentary”. Produkcja ukazuje m.in. kulisy nagrywania „The Off-Season”: