„Boil” to debiutancki minialbum keatsu. Pięć pierwszych utworów przedstawia wewnętrzną przemianę artysty oraz jego rosnącą miłość do siebie jak i do drugiej osoby. Zamykający płytę „I Like This Song” stanowi o procesie twórczym, podczas którego powstają jego utwory.

„Zawsze myślałem, że będę szukał dźwięków i słów, a następnie logicznie łączył je w kompozycje. Podczas tworzenia tej EPki starałem się o tym nie myśleć. Z upływem czasu znalazłem w moich utworach sens i mam wrażenie, że samemu procesowi tworzenia towarzyszyła doza nieświadomości” – keatsu

Żółte i niebieskie kolory, które wieńczą okładkę albumu, symbolizują skrajne emocje z którymi człowiek musi się codziennie zmagać. „Boil” to coś, co próbuje wydostać się z ciała. Niewyrażona emocja, która grzęźnie i czeka na odpowiedni moment aby wylać się z podwojoną siłą.

Artysta czerpał inspiracje z bogatej dyskografii kalifornijskiej grupy Red Hot Chili Peppers, z frywolnych dźwięków Kanadyjczyka Mac’a DeMarco oraz z kunsztu producenckiego James’a Blake’a z Wysp. Na „Boil” możemy usłyszeć dźwięki syntezatorów z lat 90 oraz elektroniczne jak i akustyczne gitary. Do utworu „I Could Be Your Friend” keatsu zaprosił artystkę z Hiszpanii – Sandrę Iris.

„Boil” zostało wydane pod szyldem wytwórni Seagull Ross.