Nowy film dokumentalny poświęcony Harlem Cultural Festival, który odbył się w 1969 roku, trafi do platformy HULU tego lata. Historię przedstawi Ahmir „Questlove” Thompson, lider The Roots. „Summer of Soul”, wyreżyserowany przez Questlove, jest opisywany jako „po części film muzyczny, po części zapis historyczny”. Dokument poprowadzi widzów przez samozwańczy Black Woodstock, który przyciągnął na sześć tygodni dziesiątki ludzi do Harlem’s Mount Morris (obecnie Marcus Garvey Park).

Historia festiwalu „czarnej historii, kultury i mody” jest opowiedziana za pomocą niepublikowanych i rzadkich materiałów z tego wydarzenia, w tym nieoglądanych do tej pory koncertów Steviego Wondera, Niny Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips i wielu innych.

Summer of Soul” rzuci światło na „znaczenie historii dla naszego duchowego dobrobytu i stanowi świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki w czasach niepokojów, zarówno w przeszłości, jak i obecnie”.

Film ma pojawić się 2 lipca 2021 roku na platformie HULU.


Debiut reżyserski Questlove zdobył już zarówno nagrodę główną jury, jak i nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance.