Dwa dni temu, zupełnie znienacka Billie Eilish zapowiedziała wydanie nowego albumu. „Happier Than Ever”, bo tak brzmi tytuł drugiej płyty Eilish, ukaże się 30 lipca 2021 roku. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy singiel promujący wydawnictwo.

“Your Power” to bardzo spokojna ballada, nagrana przy akompaniamencie głównie gitary akustycznej. Ci, co oglądali Billie Eilish: The World’s A Little Blurry dostępny na Apple TV+ wiedzą, że dokładnie w taki sposób powstawały w większości utwory na debiutancki album Eilish. Dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej, skoro za cały album ponownie odpowiadają Billie i jej brat Finneas? Po wysłuchaniu “Your Power” ma się ochotę na więcej! Posłuchajcie i obejrzyjcie klip w reżyserii Billie Eilish.


„Happier Than Ever” to następca świetnie przyjętego „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Podobnie jak w przypadku debiutu, „Happier Than Ever” w całości zostało napisane i wyprodukowane przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, w Los Angeles, bez udziału innych songwriterów czy producentów.

„Happier Than Ever” będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz na CD i LP.

Billie Eilish zyskała rozgłos za sprawą singla „Ocean Eyes” w 2015 i od tej pory przekracza kolejne bariery za sprawą swojej twórczości łamiącej wszelkie konwencje gatunkowe. W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200 w Stanach oraz innych listach sprzedaży w 17 krajach. Stał się także najpopularniejszym albumem roku w serwisach cyfrowych. Krążek został w całości napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie w Los Angeles wspólnie z bratem Finneasem.