Macy Gray wróciła i przyprowadziła ze sobą kilku przyjaciół. Zdobywczyni Grammy, piosenkarka i autorka tekstów przedstawiła swój nowy kolektyw Macy Gray and The California Jet Club. Zespół (złożony z basisty Alexa Hyhna, perkusisty Tamira Barzilaya i klawiszowca Billy’ego Wesa) wydał swój debiutancki singiel „Thinking of You”.

Piosenka opowiada o bliskości dwójki kochanków, o sile, jaką z siebie czerpią. Sama Gray zaznacza, że ​​niekoniecznie lubi wyjaśniać znaczenie swoich piosenek – nie bez powodu.

„Myślę, że interpretacja należy do słuchaczy i fanów. Słyszysz piosenkę i kochasz ją, ponieważ oznacza dla CIEBIE coś wyjątkowego, jednak dla kogoś innego może oznaczać coś różnego. Na tym polega piękno sztuki”.

Macy Gray and The California Jet Club zaprezentowali także teledysk do „Thinking of You” w reżyserii Guido Gallo Fabrisa. Kolorowa i płynna grafika pokazuje Gray i jej ekipę w studio nagraniowym.


Thinking of You” to pierwszy singiel Macy Gray and The California Jet Club z nadchodzącego debiutanckiego albumu. Artystka tak komentuje nowy projekt:

„To pierwszy album, który nagrałam z tymi muzykami. Z nimi jest świeży, nowy i ekscytujący. Współpracujemy i nie ma żadnych ograniczeń, żadnych zasad. Nie muszę się przebijać ani być Macy Gray. Mogę być zupełnie nowym zespołem. To jest bardzo fajne.”