Minęły prawie trzy lata, od ukazania się debiutanckiej płyty Jorji SmithLost & Found”. W tym czasie, by utrzymać zainteresowanie swoich fanów, brytyjska piosenkarka nagrała kilka singli. 14 maja, Smith zakończy przerwę wydawniczego niebytu EPką „Be Right Back”.

Zamiast ośmiościeżkowej składanki znanych już utworów, Smith przygotowała swoim fanom sześć premierowych piosenek, w tym najnowszą „Gone” wyprodukowaną przez Rahki.

Smith o nowym utworze:

„Jest coś w tym, że można pisać o jednej sprawie, która dla innych ma zupełnie inny wymiar niż dla mnie. Uwielbiam, kiedy każda z moich piosenek jest interpretowana na różne sposoby, w zależności od doświadczeń słuchaczy. W „Gone” pytam, dlaczego świat odbiera sobie ludzi”.


EPka miała nosić tytuł: „This Is Not My Second Album”, co Smith tłumaczy brakiem gotowości do wydania pełnego wydawnictwa:

„Po moim drugim albumie chcę wyjechać w trasę koncertową. Jestem również przekonana, że jest jeszcze jeden poziom, do którego mogę dojść pod każdym względem muzycznym”.

Smith ostatecznie zdecydowała się na tytuł „Be Right Back”, ponieważ daje jej to swobodę tworzenia, dopóki nie będzie gotowa wydać długo oczekiwanego drugiego albumu.

Wraz z „Gone”, EPka „Be Right Back” będzie zawierała udostępniony wcześniej utwór „Addicted”, do którego w marcu powstał teledysk, prócz tego zostanie wydana na winylu i CD.

Tracklista EPki: 1. Addicted // 2. Gone // 3. Bussdown (feat. Shaybo) // 4. Time // 5. Home // 6. Burn // 7. Digging // 8. Weekend

Album CD dostępny będzie od 14 maja, winyl swoją premierę będzie miał 27 sierpnia. Można już zamawiać wydawnictwo w preorderze na oficjalnej stronie artystki.