Ponad 150 koncertów i DJ-skich setów usłyszymy podczas tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu, organizowanego przez Gillesa Petersona w UK. Druga edycja festiwalu WeOutHere odbędzie się w dniach 19–22 sierpnia 2021 w miejscowości Abbots Ripton, 80 mil od Londynu.

Floating Points, Sons of Kemet, Yuseef Dayes, Kokoroko, Nubya Garcia, Ashley Henry, Nubiyan Twist, Ezra Collective, Greentea Peng, Guedra Guedra, Moses Boyd, Steam Down Orchestra, Emma Jean Thackray, Leon Vynehall, ANZ, Overmono, Sherelle – to tylko niektóre z nazwisk tworzących bogaty line-up tegorocznej edycji WeOutHere.

Program festiwalu WeOutHere odzwierciedla dalekosiężny i eklektyczny muzyczny krajobraz Wielkiej Brytanii. Podczas weekendu, który ma na celu ponowne zjednoczenie fanów i muzyków we wspaniałym celebrowaniu muzyki na żywo, uznani muzycy i DJ-e zagrają u boku najbardziej elektryzujących nowych talentów sceny.

„Po tym niezwykle trudnym dla muzyki roku, jesteśmy pełni nadziei i podekscytowani, że tego lata będziemy w stanie bezpiecznie zgromadzić społeczność na tym wyjątkowym wydarzeniu, za którym tak bardzo wszyscy tęskniliśmy.” – mówi pomysłodawca i organizator festiwalu, Gilles Peterson

Zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać na sierpniowym festiwalu, będzie comiesięczna cyfrowa seria wydarzeń, obejmująca występy na żywo, dyskusje panelowe, sety DJ-ów. Start już w najbliższy piątek 5 marca! Gośćmi pierwszej odsłony będą m.in.: Ashley Henry, Onipa, Channel One, Colleen “Cosmo” Murphy, Coco Maria.

Organizatorami wydarzenia są: Gilles Peterson przy współpracy z Brownswood Recordings i radiem Worldwide FM.

Bilety są już w sprzedaży, więcej informacji znajdziecie tutaj.

Więcej o tegorocznej edycji festiwalu przeczytacie już wkrótce na Jazzsoul.pl oraz na stronie festiwalu. 

Jak było podczas pierwszej edycji WeOutHere możesz przeczytać w naszej relacji lub zobaczyć na poniższym wideo:


Festiwal We Out Here powstał z inicjatywy Gillesa Petersona, legendarnego DJa i prezentera radiowego, który swoją karierę rozpoczynał w połowie lat 80 na falach pirackiej londyńskiej rozgłośni radiowej Radio Invicta. Gilles Petereson w ciągu kilku dekad swojej działalności odegrał kluczową rolę w promowaniu hip-hopu, muzyki elektronicznej i jazzu we wszelkich jego odmianach. Gilles Peterson jest założycielem rozgłośni radiowej Worldwide FM, a także wpływowych wytwórni muzycznych Acid Jazz, Talkin’ Loud oraz Brownswood Recordings, w której działa obecnie. To właśnie nakładem tego ostatniego wydawnictwa w 2018 ukazał się album “We Out Here” prezentujący najmocniejsze jazzowe postaci w Londynie w tamtym czasie. Na albumie pojawili się m.in.: Shabaka Hutchings, Theon Cross, Nubya Garcia, Moses Boyd, Maisha. Od nazwy tego wydawnictwa zaczerpnięto nazwę festiwalu.