Jeśli zastanawiacie się czym możemy pochwalić się na świecie – na pewno jest to polski jazz. Nasi artyści koncertują na wszystkich kontynentach. Odnoszą sukcesy występując na wielkich i ważnych scenach muzycznych świata. Tworząc projekty rodzime jak i międzynarodowe. Polscy muzycy od lat kończą najlepsze uczelnie na świecie, w USA, w Danii czy też w Holandii. Polski jazz wydawany jest w najlepszych wytwórniach muzycznych. W kolebce muzyki jazzowej, czyli w Stanach Zjednoczonych, ale też przez niemieckie ECM czy ACM, a także w dalekiej, a jednocześnie bliskiej nam Japonii. Wszyscy pamiętamy sukcesy Krzysztofa Komedy, Tomasza Stańko, Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

Młody polski jazz ma się również bardzo dobrze.

Od 12 do 18 grudnia zawsze o 20:00 będziecie mieli okazję przekonać się o tym, uczestnicząc w koncertach z cyklu “Moda na Jazz”. Zagrają młodzi artyści, ale i ci nieco starsi. Wszak jazz dodaje każdemu rocznikowi dobrego smaku i energii.

Na scenach muzycznych takich miast jak Wejherowo, Słupsk, Koszalin, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice i Łódź swoją muzykę zaprezentują: Zagan Acoustic & Krzesimir Dębski, Dominik Wania, O.N.E. Quintet, Maciej Obara Quartet, The Q feat. Urszula Dudziak, RGG, Kuba Stankiewicz…

Jazz to muzyka, to styl życia.

Jazz jest modny od z górą 100 lat. Jazz to również styl ubierania się. To otwartość na inne gatunki sztuki, na film, na malarstwo, na czytanie książek. Jazz to improwizacja. Nasze życie jest również formą ciągłej improwizacji. Szczególnie w czasach pandemii.

“Moda na Jazz” umocni Was w miłości do muzyki, a być może wznieci to uczucie do jazzu i do ludzi, których spotykacie w swoim zdecydowanie „jazzowym” życiu.

Jazz to muzyka, to styl życia. Jazz jest modny od z górą 100 lat. Jazz to również styl ubierania się. To otwartość na inne gatunki sztuki, na film, na malarstwo, na czytanie książek.

Jazz to improwizacja. Nasze życie jest również formą ciągłej improwizacji. Szczególnie w czasach pandemii. „Moda na Jazz” umocni Was w miłości do muzyki, a być może wznieci to uczucie do jazzu i do ludzi, których spotykacie w swoim zdecydowanie „jazzowym” życiu.

PROGRAM CYKLU KONCERTOWEGO:

Transmisję koncertów prowadzone są na YouTubie, Facebooku oraz WP Pilocie.