Tate McRae podzieliła się z fanami nowym utworem. „r u ok” został napisany we współpracy z Bryanem Fryzelem (Blackbear, Machine Gun Kelly) oraz z Elizabeth Lowell Boland (Hailee Steinfield, Madison Beer). 

– Myślałam, że nigdy nie napiszę utworu w stylu „r u ok”. Jest zadziorny, więc nie było mi łatwo go stworzyć, ponieważ jestem kompletną przeciwnością tej cechy. Podoba mi się w nim to, że jest też przepełniony emocjami i głębokim przesłaniem pomimo wesołego, kontrastującego podkładu – mówi Tate.


To kolejny singiel w imponująco bogatym repertuarze tej 17-letniej piosenkarki. Singiel „you broke me first” przemienił 17-letnią Tate McRae, publikującej swoje utwory na YouTube, w światową gwiazdę muzyki. Utwór został odsłuchany już ponad 500 milionów razy, dotarł do topowej piątki w amerykańskich radiach oraz pozwolił znaleźć się Tate w top 10 listy Billboard’s Emerging Artist Chart, a także zadebiutować na słynnej liście Hot 100. Obecnie to jedna z piętnastu najczęściej słuchanych piosenek na Spotify świecie. Utwór osiągnął już status platyny w Australii, Kanadzie, Irlandii, Singapurze oraz Szwecji oraz złota w USA, Indonezji, Malezji i… Polsce!

W ciągu ostatniego roku Tate McRae stała się gwiazdą i wystąpiła wraz najpopularniejszymi artystami świata podczas 2020 MTV Video Music Awards. Tate mieszka w Calgary w Kanadzie, jednak wczesne dzieciństwo spędziła w Omanie, państwie leżącym na Półwyspie Arabskim. Jest profesjonalną tancerką – już jako ośmiolatka brała udział w konkursach tanecznych. Ma w dorobku wiele nagród, w tym drugie miejsce w programie So You Think You Can Dance.