Czasem, kiedy obejrzymy się za siebie, możemy zobaczyć, że idąc przez życie mamy po drodze mnóstwo niespodzianek. Najlepsze jest jednak to, że z czasem dostrzegamy w nich pewien plan i dodatkowo okazuje się, że jest całkiem dobrze poukładany – o tym w swoim najnowszym utworze „Kiedy zrozumiem” śpiewa Gabriela Blacha. Od wczoraj można go posłuchać i obejrzeć wideoklip na kanale artystki w serwisie YouTube.

„Kiedy zrozumiem” powstawał od marca tego roku – realizowany był przez muzyków w zaciszu własnych domów.

„Kiedy zrozumiem” to piosenka, którą napisałam po dniu pełnym nowych sytuacji które wymagały ode mnie pokory, dystansu do samej siebie. Pamiętam, że sam refren był inspirowany matczynymi przemyśleniami (śmiech) – czyli dlaczego coś nie idzie po mojej maminej myśli i wychodzi jak zwykle inaczej – Uświadomiłam sobie wtedy, że to nie jest tak, że nie wychodzi, a raczej idzie swoim tempem. Ta refleksja poszła potem dalej w tekście – nie ma przypadków, tylko sytuacje i ludzie, których spotkaliśmy w swoim życiu, aby dodawali kolejnego sensu. Właśnie doświadczenia zebrane podczas tych różnych etapów w życiu to jest prawdziwe sedno. Kiedy złapiemy dystans i popatrzymy na swoje życie „z lotu ptaka”, zauważymy że wbrew pozorom te składające się w całość “puzzle” tworzą piękno naszego bycia – tak o swojej kompozycji mówi Gabriela Blacha.

Cieszę się ogromnie, że tak wielu wspaniałych muzyków przyjęło zaproszenie do tego utworu. Najlepsze w nim jest to, że każdy zostawił tam cząstkę siebie. Możemy też śmiało powiedzieć, że zapisaliśmy się w tej niebywałej historii roku 2020, a tym numerem mówimy „patrzymy do przodu”, łapmy się tego, co pozytywne i trzymajmy się tych, którzy nas otaczają, i których spotykamy.

W nagraniu „Kiedy zrozumiem” wzięli udział przyjaciele artystki: chór Barbara Błaszczyk, Magdalena Grzegorzek, Paulina Muzyczka, Anna Pieszka Joanna Smajdor, Julia Kania, Jakub Cupiał, Łukasz Łoboda, Łukasz Wicher Piotr Karbownik.