Dziś do sieci trafił singiel „Tęskno”, promujący płytę „ORIGAMI”, a już 15 grudnia odbędzie się premiera albumu autorstwa Krzysztofa Herdzina & Krzysztofa Iwaneczko. Płyta nazywana jest przez twórców „pandemiczną”, gdyż powstała w czasie lockdownu. To album, który jest owocem niegasnącej potrzeby tworzenia, na przekór niesprzyjającym okolicznościom.

Singiel “Tęskno”, jest trzecim promującym płytę. Wcześniej w serwisach streamingowych pojawiły się utwory: „Chcę pamiętać” i „Nie odchodź”. Cały album został zrealizowany głównie w domu, bez udziału innych muzyków, niespiesznie i z wielką radością – o czym mówią jego twórcy. 

Ta współpraca okazała się dla nas wspaniałą przygodą. Mamy nadzieję, że nasz świat dźwięków dostarczy Państwu wielu chwil wzruszeń. – dodajeKrzysztof Herdzin, odpowiedzialny za produkcję muzyczną i aranżacje utworów. 

Za koncept i reżyserię teledysku, odpowiedzialna była Karolina Jacewicz wraz z Tomaszem Gęstwickim. 

Marzenia ukryte w ORIGAMI

Twórcy albumu, poznali się w bydgoskiej Akademii Muzycznej i od dawna myśleli o tym, żeby połączyć siły i zrobić wspólny projekt. Krzysztof Iwaneczko był studentem Krzysztofa Herdzina – a ten podczas wspólnych zajęć zauważył w nim osobę niezwykle utalentowaną i mającą poważny pęd do wiedzy. Stąd w kwietniu Herdzin zaprosił Iwaneczko do wspólnego projektu i tak w perspektywie półrocznej współpracy, prezentują nam 11 autorskich utworów na jednym krążku. 

Ta płyta jest spełnieniem naszych marzeń o współpracy i powrotem do ukochanej przez nas stylistyki lat 80-tych… – mówi wokalista, Krzysztof Iwaneczko. 

Już dzisiaj można zamawiać pre-order albumu “ORIGAMI”.