Nadzwyczajny występ Hildur Guðnadóttir z muzyką z serialu „Czarnobyl” zarejestrowany we wrześniu w Warszawie – na jednym z zaledwie dwóch (z powodu pandemii) tegorocznych koncertów, zostanie teraz zaprezentowany na DG Stage!

Premiera: 4 grudnia (dostępny online przez siedem kolejnych dni)


Prezentacja muzyki z serialu „Czarnobyl” to znacznie więcej niż „tylko” znakomita ścieżka dźwiękowa. Pokaz jest wyjątkowym, wielowymiarowym doświadczeniem, wplatającym nagrania z siostrzanej Czarnobylowi elektrowni Ignalina na Litwie oraz głos samej Hildur, co tworzy wciągające, wielokanałowe dzieło prezentowane w przestrzeniach przemysłowych.

Do Hildur dołączają Sam Slater oraz twórca nagrań terenowych Chris Watson – artyści, którzy pomogli jej zrealizować wizję ścieżki dźwiękowej do serialu „Czarnobyl”. Innowacyjne oświetlenie stworzyła Theresa Baumgartner, a Francesco Donadello pomógł wygenerować dźwięk wyłaniający się z różnych punktów nagłośnionej przestrzeni – czasami tak miękki, że nie sprawiający wrażenia wzmocnionego, a czasami tak głośny, że mógłby niemal przewrócić.


Z powodu pandemii warszawski występ był jednym z zaledwie dwóch międzynarodowych koncertów prezentujących ścieżkę z serialu „Czarnobyl”, a wstrząsająca muzyka nabrała tu nowego znaczenia. Odbywający się w dawnej drukarni pokaz został zaprezentowany według rygorystycznych zasad, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo w czasie pandemii COVID-19 – zasad, które stały się częścią samego doświadczenia, eksperymentu z tym, jak można wchodzić w interakcję z muzyką na żywo w trudnej rzeczywistości 2020 roku.

„Chernobyl Live” powstało na zamówienie Unsound, Dark Mofo, The Barbican London oraz Rewire.