Ludovico Einaudi wystąpił w Live Session, podczas której wykonał cztery utwory – „Elegy for the Arctic”, „Nuvole Bianche”, „Experience” oraz „Walk”. Prócz zaprezentowania kompozycji, artysta opowiadał o nich, wprowadzając słuchacza w swój świat.

Można wysnuć wniosek, że sesja była zabiegiem promocyjnym kolekcji „Einaudi Undiscovered”, która jest już dostępna. Kolekcja ta, to wybór unikalnych nagrań, niepublikowanych wcześniej utworów i znanych klasyków z 25-letniej kariery Ludovico.

Na „Einaudi Undiscovered” kompozytor oddaje się refleksji na temat muzyki, która powstawała w trakcie jego całej kariery muzycznej. Jak wyjaśnia: 

Za każdym razem, gdy słucham moich albumów, zauważam, że wszystkie one zawierają jeden lub więcej szczególnych momentów, które przykuwały uwagę słuchaczy bardziej niż inne. Niekiedy, niezależnie od moich intencji, niektóre z nich stały się ponadczasowymi klasykami, kiedy reszta pozostaje w cieniu. Mając to na uwadze, wybrałem kilka utworów z różnych albumów i partytur filmowych, które nie były tak eksponowane, jak inne, mając nadzieję, że odkryję dla publiczności niektóre z tych kompozycji, które uważam za ważną część mojego repertuaru.