Już 8 listopada ceremonia wprowadzenia artystki do Rock & Roll Hall of Fame. Ponadto, album „Whitney” otrzymuje Diamentową Płytę (10 x platyna) dołączając do debiutanckiego albumu “Whitney Houston” (13 x platyna) oraz do soundtracku “The Bodyguard” (18 x platyna). Jakby tego było mało, utwór „I Will Always Love You” osiąga miliard odtworzeń na YouTube.


„Whitney” – drugi album studyjny artystki, otrzymał certyfikat Diamentowej Płyty (10x Platyna), dołączając do albumów “Whitney Houston” i „The Bodyguard” (soundtrack). Tym samym Whitney Houston stała się pierwszym czarnym artystą z trzema Diamentowymi albumami w swojej dyskografii.

Legacy Recordings, dział katalogu Sony Music Entertainment oraz The Estate of Whitney E. Houston pragną podziękować fanom Whitney za ich niezachwianą miłość do jej muzyki.

15 stycznia Rock & Roll Hall of Fame ogłosił wprowadzenie Whitney Houston do tego zaszczytnego grona w 2020 roku.

Ze względu na trwającą pandemię Rock & Roll Hall of Fame zastąpi tegoroczną 35. ceremonię transmisją na żywo, która rozpocznie w HBO i HBO Max w niedzielę  8 listopada 2020 roku, o godzinie 1 w nocy czasu polskiego.

Aby uczcić wprowadzenie Whitney Houston do Rock & Roll Hall of Fame oraz 35. rocznicę jej debiutu powstanie  krótkometrażowy film zawierający najważniejsze wydarzenia z jej kariery oraz wspomnienia fanów. Film „I Wanna Dance With Somebody” we współpracy z The Estate of Whitney E. Houston wyprodukują: leganda muzyki Clive Davis, Pat Houston, Larry Mestel z Primary Wave Music, Dennis O ‘Sullivan i Jeff Kalligheri. Oficjalną biografię Whitney Houston na podstawie scenariusza Anthony’ego McCartena („Dwóch papieży”, „Bohemian Rhapsody”, „The Darkest Hour”) wyreżyseruje Stella Meghie. Obecnie produkcja dokumentu przewidziana jest na 2021 rok.

Wydany w czerwcu 1987 roku w Arista Records album „Whitney” to następca debiutanckiego albumu artystki nagrodzonego wieloma platynowymi płytami. Z tej płyty aż pięć piosenek znalazło się w Top10 singli Billboardu. Pierwsze cztery – “I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me),” “Didn’t We Almost Have It All,” “So Emotional” oraz “Where Do Broken Hearts Go” znalazły się na pierwszym miejscu listy co uczyniło Whitney pierwszą artystką w historii z czterema singlami na jej szczycie. Co bardziej niezwykłe, dodanie do tej listy trzech singli z „Whitney Houston” („Saving All My Love for You”, „How Will I Know” i „Greatest Love of All”) spowodowało, że Whitney miała aż siedem utworów na liście.Album wraz z pierwszym singlem „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” stał się hitem na całym świecie zajmując pierwsze w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i kilku krajach europejskich. Kiedy Whitney zadebiutowała na 1. miejscu listy Billboard Top 200 Album Chart w czerwcu 1987 roku była pierwszą artystką, która kiedykolwiek zadebiutowała na szczycie tej listy. Whitney odebrała w tym roku nagrodę za najlepszy popowy występ wokalny i nagrodę Grammy za „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)”.

Album „Whitney” sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

Album „Whitney Houston”, debiut artystki z 1985 roku i pierwszy, który osiągnął status Diamentowej Płyty RIAA (13 x platyna), został uczczony na początku tego roku wydaniem kolekcjonerskiego albumu winylowego. Wydany przez Arista Records w Walentynki 1985 roku album Whitney Houston spędził 14 kolejnych tygodni na pierwszym miejscu Billboard. „Whitney Houston” był najlepiej sprzedającym się albumem 1986 roku w Stanach Zjednoczonych i pierwszym albumem artystki, który znalazł się na szczycie listy Albumu Roku Billboard.W 2013 roku Whitney Houston została wprowadzona do Grammy Hall of Fame, który od 1973 roku honoruje nagrania o trwałym znaczeniu historycznym, które mają co najmniej 25 lat.

Soundtrack „The Bodyguard” to drugi album Whitney, który zdobył Diamentową Płytę RIAA (18 x platyna), zdobył też nagrodę Grammy w kategorii Album Roku, a kultowy singiel „I Will Always Love You” został Przebojem Roku. Film – dramat romantyczny z udziałem Kevina Costnera – był światowym przebojem, który zapewnił Whitney Houston status międzynarodowej gwiazdy.Z globalną sprzedażą przekraczającą 45 milionów egzemplarzy „The Bodyguard” jest najlepiej sprzedającym się albumem artystki na całym świecie i najlepiej sprzedającym się albumem ze ścieżką dźwiękową wszech czasów. Najlepiej sprzedający się album 1993 roku spędził 20 tygodni na liście Billboard 200 a utwór „I Will Always Love You” osiągnął ostatnio miliard wyświetleń w YouTube. „I Will Always Love You” jest pierwszym utworem solowego artysty z lat 90., który dołączył do klubu YouTube Billion Views Club.

Whitney Houston została uznana za najczęściej nagradzaną artystkę wszech czasów przez Guinness World Records i z ponad 200 milionami sprzedanych płyt na całym świecie pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się artystek.