The Avalanches i Leon Bridges prezentują utwór „Interstellar Love” – to już siódmy kawałek zapowiadający wyczekiwany, trzeci album grupy The Avalanches. „We Will Always Love You” ukaże się 11 grudnia.

W podnoszącym na duchu, pełnym pozytywnej energii utworze, możemy usłyszeć niepowtarzalny wokal Leona Bridgesa oraz sample z kultowego „Eye In The Sky” The Alan Parsons Project.

Mark Holland, szef A&R w EMI Music, wspomina:

Gdy pierwszy raz usłyszałem sample Alan Parsons w wersji demo, byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Byłem przekonany, że zdobycie praw do kawałka będzie graniczyć z cudem, że utoniemy w papierkowej robocie, a koszt nie będzie spinał się z żadnym budżetem. Ale… mam słabość do The Avalanches i ich przesłania. Uwielbiam też Leona. Dlatego postanowiliśmy spróbować. Na szczęście okazało się, że Alan Parsons Project jest bardzo skłonne do współpracy.

Robbie Chater tak wspomina współpracę z Bridgesem:

Leon jest niesamowitym wokalistą, ma najpiękniejszy głos. Pochodzi z Teksasu, ale tak szczęśliwie się złożyło, że spotkaliśmy się w Los Angeles. A on zawsze był na szczycie listy moich wymarzonych współpracowników. Gdy byliśmy w studiu, opowiedziałem mu historię Ann Druyan i Carla Sagana oraz wysyłania fal mózgowych zakochanej osoby w ramach Voyager’s Golden Record. I z tego narodziła się nasza wspólna piosenka.

Do „Interstellar Love” powstał klip w reżyserii Jonathana Zawady.


Iskrą, która doprowadziła do powstania całego albumu „We Will Always Love You”, była historia miłości Ann Druyan i Carla Sagana – popularyzatorów nauki, którzy byli odpowiedzialni za objaśnianie tajnik astronomii i astrofizyki w przystępnej formie dla masowej publiczności. Chater był dogłębnie poruszony faktem, że miłość pary została uwieczniona i wysłana w kosmos za sprawą Voyager Interstellar Message Project. Druyan pracowała jako dyrektor kreatywna, zbierając materiały do wysłania w kosmos – dźwięki ziemi dla ewentualnych cywilizacji z dalekich galaktyk.

Zespół zapowiada „We Will Always Love You” jako wibracyjną relację pomiędzy światłem, dźwiękiem i duszą. To studium nad ludzkim głosem oraz duchowy rachunek zaprezentowany za pośrednictwem wielkich pytań: kim naprawdę jesteśmy? Co dzieje się po śmierci? The Avalanches wraz ze współpracującym z nimi Andrew Szekersem odeszli od imprezowej muzyki z początków swej twórczości na rzecz bardziej refleksyjnych, delikatnych dźwięków nasączonych zdobytymi życiowymi doświadczeniami. „We Will Always Love You”, podobnie jak poprzedniczki – „Since I Left You” i „Wildflower” – również oparta jest na samplach, jednak duet wchodzi na swojej trzeciej płycie na zupełnie nowe tereny. To najbardziej piosenkowe dokonanie w dotychczasowej dyskografii zespołu. Na wydawnictwie pojawia się mnóstwo fantastyczny gości: Blood Orange, Rivers Cuomo, Pink Siifu, Jamie xx, CLYPSO, Denzel Curry, Tricky, Neneh Cherry, Sampa the Great, Sananda Maitreya, Vashti Bunyan i wielu innych, którzy zostaną ujawnieni wkrótce. Dzięki rozbudowanej liście gości, „We Will Always Love You” to najbardziej piosenkowa płyta w dotychczasowym dorobku zespołu.