Galę zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze uświetni autorski koncert jednej z najciekawszych współczesnych artystek sceny muzycznej, Pauliny Przybysz. Jej „Music.The Superpower” to hołd oddany kinu i artystom. Ze sceny na Jordankach usłyszymy utwory takich wykonawców jak Etta James, John Lennon czy Joy Division. Gościem specjalnym koncertu będzie wybitny polski artysta Stanisław Soyka.

Paulina Przybysz obdarzona jest wyjątkową rozpoznawalną barwą głosu, a jej zainteresowania muzyczne wykraczają daleko poza przyjęte w Polsce standardy. Artystka od lat popularyzuje r’n’b i soul, od których zaczynała w zespole Sistars, założonym wspólnie z siostrą Natalią. Ich kawałki „Spadaj”, „Synu”, Skąd ja cię mam” czy „Freedom” przysporzyły im popularności, a także nagród i wyróżnień.

W swojej solowej działalności Paulina Przybysz kontynuuje swoją drogę twórczą, uzupełniając ją o nowe obszary – hip-hop, rap czy muzykę filmową. Wyjątkowy koncert „Music. The Superpower”, przygotowany specjalnie na 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, pokaże, z jak wszechstronną artystką mamy do czynienia. 


Dla Pauliny Przybysz będzie on również szansą podzielenia się z odbiorcami swoją filozofią życiową i refleksjami na temat sztuki i roli artysty we współczesnym świecie.

Artyści, którzy potrafią swoją muzyką wyzwalać endorfiny, łzy, dreszcze i podniecenie, ale też nieść poglądy i historie, mają w rękach wielką moc – mówi Paulina Przybysz. Niczym herosi wychodzą na scenę, żeby brzmieniem, słowem i emocjonalną frazą uratować nas od przyziemności. Rzecz w tym, że kiedy światła gasną i zdejmują kostium superbohaterów, ich życie weryfikuje, czy zrealizowane marzenia bezwzględnie przynoszą spełnienie i szczęście. Świat filmu obdarował nas wieloma niesamowitymi obrazami historii z życia naszych idoli – dodaje. – Chcę, żebyście słuchali Państwo koncertu uwrażliwieni nie tylko na piosenkę, ale na artystę z krwi i kości – kończy Paulina, zapraszając na to wyjątkowe wydarzenie.

Koncert odbędzie się 24 października o godz. 19.00 w CKK Jordanki w Toruniu po gali zamknięcia 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Sprzedaż biletów rusza 6 października – sprawdzajcie na stronie tofifest.pl.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni MFF Tofifiest to będzie, jak co roku, wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.