Islandzka kompozytorka Hildur Gudnadóttir od lat znana jest fanom muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, jednak to dzięki nagrodzonej Emmy i Złotym Globem ścieżki do serialu „Czarnobyl” oraz Oscarowi za muzykę do „Jokera”, zyskała jeszcze większe grono odbiorców. Wersja koncertowa ścieżki – „Chernobyl live”, to nie tylko przejmujące odtworzenie kompozycji, śpiew Hildur, ale też wyjątkowy spektakl w poprzemysłowej przestrzeni, którego częścią  będą również nagrania terenowe z litewskiej elektrowni atomowej Ignalina zaprezentowane w formie wielokanałowej instalacji dźwiękowej.

Na scenie do artystki dołączą współautorzy kompozycji: Sam Slater, Chris Watson, Francesco Donadello oraz Theresa Baumgartner, odpowiedzialna za scenografię i choreografię świateł. Nagranie z wydarzenia stanie się częścią specjalnego dokumentu oraz zostanie w późniejszym terminie udostępnione on-line.


Premiera „Chernobyl live” odbyła się na zeszłorocznej edycji Unsound w Krakowie. Występ w Warszawie będzie trzecim wykonaniem utworu (po lutowym koncercie w ramach festiwalu CTM w Berlinie).

Koncerty odbędą się w sobotę (12 września), o godz. 17:00 i 20:00. Bilety dostępne są tutaj.