Dzisiaj odbyła się premiera nowego klipu Wojtek Mazolewski Quintet do utworu „Bariery”, zarejestrowanego podczas koncertu z cyklu Wygramy Muzyką. Sam projekt zakłada szereg działań mających wesprzeć ludzi sceny w rozruszaniu na nowo całej branży koncertowej w Polsce.


Wojtek Mazolewski Quintet to zespół jednego z najpopularniejszych polskich jazzmanów, o którym można śmiało powiedzieć, że wprowadził jazz na listy przebojów. Dzięki łączeniu tego  gatunku z brzmieniami elektronicznymi i klubowymi, Wojtek Mazolewski trafia do słuchaczy o różnorodnych gustach i tworzy niespotykane dotąd muzyczne pejzaże.

W grudniu 2019 roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „When Angels Fall”, na której znalazły się interpretacje utworów wybitnego Krzysztofa Komedy. Koncert w warszawskim klubie Progresja był więc jedną z nielicznych okazji, aby wysłuchać utworów z nowej płyty na żywo oraz przez Internet, tym razem w niezwykłej formie. Streaming na kilka kamer i możliwość podpatrywania gry muzyków spowodowały, że była to prawdziwa muzyczna uczta. „Bariera” jest tego najlepszym, choć nie jedynym dowodem.

Pierwszy etap projektu Wygramy Muzyką – z transmisją w sieci i wybranych kinach Helios w całej Polsce – już za nami. W drugim, organizator – Randan Music – zadecydował o zmianie formuły imprezy i rozłożeniu akcentów w nieco inny sposób.

– Wspaniała muzyka i niezwykli artyści to zdecydowanie to, co fani cenią najwyżej. Podobnie jak nasze techniczne rozwiązania. Z założenia „Wygramy Muzyką” ma dawać muzyczne emocje najwyższej jakości, a jakość kosztuje. Tworząc społeczność, możemy wspierać artystów, rozmawiać o kondycji polskiej kultury i społeczeństwa. Chcemy, by „Wygramy Muzyką” stało się platformą do rozmowy. I to jest nasz cel. Dlatego uruchamiamy projekt crowdfoundingowy na Patronite i zachęcamy do dołączenia do społeczności „Wygramy Muzyką”. Każda kwota pomoże ludziom sceny a najhojniejszych mecenasów nagrodzimy w szczególny sposób. – mówi Michał Sadanowicz, właściciel Randan Music i pomysłodawca akcji.