Brytyjska wokalistka i autorka piosenek Jorja Smith podzieliła się klipem do utworu „By Any Means”, który jest wiodącym singlem z nadchodzącego projektu „Reprise” Roc Nation. Artystka ponownie pokazała, że z wdziękiem potrafi poruszać swoich utworach tematy społeczne. Jej wydany w 2016 roku hit „Blue Lights” opowiada o brutalności policji, a „By Any Means” jest napędzany energią ruchów ochrony praw człowieka, które przenikają 2020 rok.


“Reprise”, kolekcja utworów wybranych przez Roc Nation, jest nadchodzącym albumem, który stworzyło wielu artystów łączących się w muzycznym proteście. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problemy sprawiedliwości społecznej. Część zysków zostanie przekazanych na wsparcie organizacji, które wspierają ofiary brutalności policji, zbrodni dokonywanych z nienawiści i innych naruszeń praw obywatelskich.

Od czasu wydania dwa lata temu swojego nominowanego do Grammy, debiutanckiego albumu „Lost & Found”, Jorja Smith zyskała sławę dzięki poruszającym utworom i emocjom, które potrafi przekazać swoim niezwykłym głosem. Liczba odtworzeń jej utworów przekroczyła już miliard! Największym przebojem Jorjy stał się utwór „Be Honest” (feat. Burna Boy), którego liczba odtworzeń przekroczyła już 200 milionów.