GASHI zaprasza w podróż do przeszłości z albumem 1984, który niedawno ujrzał światło dzienne. Projekt składa się z 14 utworów i jest inspirowany brzmieniem z ulubionych czasów artysty – lat 80’. Pierwszym oficjalnym singlem z 1984 jest „Paranoid”, do którego został nagrany teledysk wyreżyserowany przez Alejo Restrepo. Ukazuje GASHIego idącego i tańczącego na ulicy, podczas gdy jest śledzą go różne podejrzane osoby.


Ostatnio Gashi wypuścił kolejny utwór z płyty zatytułowany „Lies”. Głównym singlem promującym płytę został utwór „Mama”, na którym poza Gashim możemy usłyszeć Stinga!

Nie żyłem w tej dekadzie, ale czuję dużą więź z tym okresem. Kocham wszystko co dotyczy lat 80. Od filmów, przez muzykę, aż do mody. Zawsze chciałem być częścią tego wszystkiego. Moi rodzice pobrali się w 1984, a najlepsza muzyka pochodzi z tamtych lat. Chciałem stworzyć płytę, której fani słuchając będą mogli się poczuć tak jak ja, kiedy słucham piosenek z tamtych lat. – mówi Gashi


Z okazji premiery albumu GASHI w nocy z czwartku na piątek poprowadził relację na żywo w platformie YouTube na swoim oficjalnym kanale. To wydarzenie składało się z występu artysty oraz premierowego pokazu filmu dokumentalnego „Gashi: Now You Know”. Zyski z transmisji zostaną przekazane dla fundacji Global Citizen. Film dokumentalny możecie zobaczyć poniżej:


GASHI to raper pochodzący z Brooklynu, w którego utworach da się słyszeć orientalne inspiracje. Zanim dotarł do Stanów Zjednoczonych, wraz ze swoją rodziną przemierzał wiele krajów w poszukiwaniu lepszego życia. Jako imigrant z Kosowa mieszkał w obozach dla uchodźców, gdzie doświadczył przemocy i żył w skrajnie nędznych warunkach. W dzieciństwie dwa razy został porwany, raz w Austrii i raz w Tunezji. W college’u grał w futbol co zapewniło mu stypendium, jednak za namową Nipsey’a Hussle’a rzucił studia i zajął się muzyką. Kontrakt z Roc Nation zapewnił mu utwór „Disrespectful”. Gashi ma na swoim koncie pięć EPek, dwa studyjne albumy, trzy mixtape’y oraz 550 milionów odtworzeń utworów w platformach streamingowych i 90 milionów wyświetleń klipów na YouTubie. Współpracował z takimi artystami jak Chris Brown, czy Travis Scott, czy Sting.