W miniony piątek ECM Records ogłosiło wydanie albumu znakomitego polskiego pianisty Dominika Wani. Pre-order albumu wraz z tytułowym nagraniem „Lonely Shadows” jest już dostępny w sieci. Premiera album zaplanowana jest na 18 września 2020 roku, wydawnictwo dostępne będzie w wersjach CD, LP i cyfrowej.


Po entuzjastycznie przyjętych albumach nagranych wspólnie z Maciej Obara Quartet („Unloved”, „Three Crowns”) dla ECM Records, polski pianista Dominik Wania wydaje pierwszy solowy album dla tej samej prestiżowej niemieckiej wytwórni. Album został nagrany w listopadzie 2019 roku w studio w Lugano. Wrażliwość, brzmienie i struktura dźwięku pianisty wywodzi się z klasycznego wykształcenia, ale Wania posiada także niesamowity instynkt improwizatorski skupiający się detalach. To balansowanie między klasyką a improwizacją sprawia, że Dominik Wania jest dziś jednym z najbardziej charakterystycznych artystów swojej generacji. 

„Lonely Shadows” to świadectwo oryginalności i kreatywności artysty doskonale wpisujące się w trend słynnych solowych nagrań fortepianowych ECM Records.