Emeli Sandé prezentuje nowy utwór „I’ll Get There (The Other Side)”, który został nagrany na potrzeby soundtracku do filmu „Emperor”. Autorką piosenki jest 11-krotnie nominowana do Oscara Diane Warren („Don’t Want To Miss A Thing” Aerosmith, „Because You Loved Me” Celine Dion, „How Do I Live” LeAnn Rimes). „I’ll Get There (The Other Side)” idealnie oddaje emocje, które można poczuć podczas seansu. Emeli Sandé mówi:

Historia Shieldsa „Emperora” Greena, na kanwie której powstał scenariusz, bardzo mnie zainspirowała. Film przypomina o afrykańskiej godności, królewskości oraz odporności nawet na najmroczniejsze wydarzenia z historii. Dla mnie to także przypomnienie, że bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziemy, wewnętrzna wolność umysłu oraz wrodzony szacunek do samego siebie, choć to trudne, ostatecznie zależą tylko i wyłącznie od nas samych. Rzetelna znajomość historii może to znacznie ułatwić. Mam nadzieję, że śpiewając tę piosenkę, mogę odegrać chociaż małą rolę w złożeniu hołdu moim przodkom oraz ich niezłomnemu duchowi, determinacji, z jaką walczyli o wolność.

Do singla powstał teledysk, w którym oglądamy ujęcia z filmu. Za reżyserię klipu odpowiada Rankin.


W filmie „Emperor” Dayo Okeniyi gra Shieldsa Greena, niewolnika, który zrobi wszystko, by zapewnić wolność swojej rodzinie. Podążając na północ, Green łączy siły z legendarnym Johnem Brownem w bitwie Harpers Ferry – było to jedno z kluczowych starć powiązanych z wojną secesyjną. Zwiastun dostępny jest tutaj:


Emeli Sandé ma na koncie ponad 340 mln wyświetleń klipów, prawie 20 mln sprzedanych singli (w tym trzy numery jeden w Wielkiej Brytanii) i ponad 6 mln albumów. Debiutowała „Our Version of Events” w 2012 roku. W 2019 wydała uznany przez krytyków krążek „Real Life”.