Piosenkarka reggae Koffee osiągnęła kolejny sukces swoim najnowszym singlem „Lockdown”. Letni jam, wyprodukowany przez twórcę hitów dancehallu, Dane Raya, utrzymywał mocną pozycję na listach przebojów od czasu, gdy pojawił się prawie dwa tygodnie temu, a niedawno wydany teledysk z pewnością doda oliwy do nieustannie płonącego ognia. Skąpany w słońcu wideoklip, współreżyserowany przez Yannicka Reida, Habibi i Koffee, jest przepełniony czystą radością po kwarantannie. Widzimy Koffee jeżdżąc ulicami Jamajki i błaznującą z przyjaciółmi, w tym z Popcaan i Dre Island, a wszystko to na tle kolorowego i zapierającego dech w piersiach krajobrazu wyspy.

Chociaż świat znajduje się na różnych etapach procesu „otwierania się na zewnątrz”, zarówno utwór, jak i wideo są na czasie. Koffee wyjaśnia:

Kiedy komponowałem tę piosenkę, myślałem sobie: Jaka byłaby pierwsza rzecz, którą chciałbym zrobić, wychodząc z kwarantanny?. Minęło kilka trudnych miesięcy na całym świecie, więc znowu zabawa i ponowne łączenie się z ludźmi, uczucie podekscytowania, to właśnie przyszło mi do głowy.

Lockdown” płynie na fali sukcesów, którą 20-letnia gwiazda notuje od czasu premiery jej EPki „Rapture” w 2019 roku. Ten słynny projekt przyniósł jej nagrodę GRAMMY 2020 dla najlepszego albumu reggae, co czyni ją pierwszą kobietą i najmłodszą osobą, która wygrała tę kategorię. Wygląda na to, że wciąż dostosowuje się do nowej sławy i powszechnej uwagi, jak mówi:

W ogóle się tego nie spodziewałam i to jest naprawdę niesamowite.