Debiutancki singiel „Baby blues” Ewy Novel, to utwór bardzo osobisty, który opowiada o relacji matki z dzieckiem i o emocjach, które towarzyszyły artystce, gdy dowiedziała się, że zostanie mamą. 

Ewa Novel to urodzona w Chicago charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystka jest też laureatką 7 edycji The Voice of Poland w drużynie Tomsona i Barona.


Utwór „Baby blues” mówi o tym, że kobieta nie zawsze jest gotowa na macierzyństwo, chociaż marzyła o dziecku oraz o tym, że ciążę nie zawsze przeżywa się wyłącznie radośnie i optymistycznie. Piosenka poświęcona jest zatem tej szczególnej, czystej miłości, która łączy matkę z dzieckiem. Idea utworu powstała już w 2016 roku, a do jego realizacji doszło dzięki współpracy z takimi nowosądeckimi muzykami jak: Wojciech Zwierniak – aranż, piano, Kwartet Galicyjski: Joanna Kiełbasa – I skrzypce, Martyna Bulzak – II skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela, Maciej Nieć – bas, Grzegorz Strączek – perkusja, Michał Zwierniak – gitary.