Sam Smith zaprezentował jakiś czas temu nowy singiel zatytułowany „To Die For”, jak również ogłosił premierę nowego albumu pod tym samym tytułem. Singiel powstał we współpracy z Jimmym Napesem i uznanym duetem producenckim Stargate. „To Die For” otwiera sampel z kultowego filmu „Donnie Darko”. Po tanecznych singlach Smith stawia na refleksyjne pianino i liryczne smyczki, a charakterystyczny wokal deklaruje: „Po prostu chcę kogoś, za kogo mogę umrzeć”.

Krążek „To Die For” trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 1 maja 2020 roku.

W streamingach pojawiła się EPka „To Die For” wypełniona remiksami. Za jeden z czterech remiksów odpowiedzialny jest sam Ólafur Arnalds. Całości możecie posłuchać poniżej.


Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka „The Thrill of it All” (2017). Album promował m.in. singiel „Too Good At Goodbyes”, który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify – po „Stay With Me”

Sam Smith może pochwalić się 10 mln subskrybcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę „Writing’s On The Wall”).