Od wydania ostatniego albumu Phantogram minęły już cztery lata. W skład duetu wchodzą multiinstrumentaliści Sarah Barthel i Josh Carter. Teraz ta dwójka dzieli się ze światem swoim nowym krążkiem. Na albumie „Ceremony” znalazło się 11 utworów. O całej drodze tworzenia tego albumu Bartel mówi następująco:

„Spędziliśmy 8 lat w drodze. Wszystkie moje rzeczy były przechowywane przez lata. chciałam poczuć komfort, czas aby docenić to co było wokół mnie, miejsce które mogłem nazwać domem. Życie toczy się dalej, gdy jesteś w banće nazwanej tworzeniem albumu. Kiedy nagle wyskoczy, musisz tworzyć. Gdy się zatrzymasz wszystkie znikną. Pozostaje wiele uczuć, które uwięziły się poza bańską. Te uczucia ujawniły się podczas „Ceremony”.”

Barthel i Cartel całą płytę wyprodukowali w Los Angeles, spędzając tydzień w studio Rancho de la Luna. Płyta została ukończona w domowym studiu Sarah „Harmonie West”. Całego krążka możecie posłuchać poniżej.


Phantogram zyskał rozgłos w 2010 roku za sprawą debiutanckiego „Eyelid Movies”. Zespół ma na koncie prawie pół miliarda streamów, dwa złote single – „Fall In Love” i „When I’m Small”. Muzycy koncertowali m.in. z The xx, Muse, M83 czy Alt-J. Poprzedni album Phantogram, „Three”, trafił do Top 10 Billboard Top 200 i Top 5 Billboard’s Top Album Sales.