„Sabor Do Rio” to najnowsze nagranie brazylijskiego zdobywcy Grammy® i nominowanego do Oscara® legendarnego producenta, kompozytora, pianisty i wokalisty.


Singiel zapowiada nowy album zatytułowany „In The Key Of Joy”, który jest połączeniem legendarnego dźwięku Mendesa ze współczesnymi twórcami hitów takim jak: Common, Hermeto Pascoal, Joe Pizzulo, Buddy, Sugar Joans, João Donato, Sheléa oraz wieloletnią współpracowniczką i jednocześnie żoną Mendesa – Gracinhą Leporace.


Sérgio Mendes to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich artystów na świecie. Rozpoczął swoją karierę w 1961 roku wydając album Dance Moderno i dominując listy przebojów od połowy lat 60tych do końca lat 70tych. Słynna Mas Que Nada (1966) była pierwszą piosenką śpiewaną w całości w języku portugalskim, która dotarła na sam szczyt listy pop Billboardu w USA. Przez ponad sześć dekad Sergio Mendes wydał ponad 35 albumów. Współpracował z artystami niemalże wszystkich gatunków muzycznych. Warto wspomnieć o współpracy z mega gwiazdami pop – grupą Black Eyed Peas, z którymi nagrał nową wersje utworu Mas Que Nada w 2006 roku (album Timeless), czy udziale przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego Rio, która przyniosła Mendesowi nominację do Oscara ® w 2012 roku.

18 stycznia 2020 na International Film Festival w Santa Barbara w USA premierę miał film dokumentalny poświęcony twórczości Sergio Mendesa

John Scheinfeld przestawia filmowy portret jednego z najbardziej popularnych międzynarodowych muzyków wszechczasów.

„Impulsem do stworzenia tego dokumentu i nowego albumu była 50. rocznica wydania Brasil ’66”, mówi John Burk, prezes Concord Records.

„Dzięki Brasil’66 Sergio odegrał ogromną rolę w popularyzacji muzyki brazylijskiej na całym świecie, a jednocześnie stworzył własny gatunek, łącząc muzykę brazylijską z amerykańskim popem. Przez kolejne dekady napisał mnóstwo hitów, jednakże wciąż pozostając wiernym swojemu wyjątkowemu brzmieniu. Sergio miał także niesamowitą karierę i fascynującą historię, którą chcielibyśmy opowiedzieć poprzez te projekty”.

Dokument opisuje wyjątkową kreatywność Mendesa, dzięki której artysta potrafi ciągle odkrywać się na nowo i do dziś zajmować ważną pozycję w świecie muzyki światowej. Film ukaże również globalny wpływ jego muzyki od 1966 roku do chwili obecnej, ze szczególnym naciskiem na jego ciągłą popularność w USA, Brazylii, Japonii i Europie oraz na to, jak jego twórczość zainspirowała takich artystów, jak will.i .am, Justin Timberlake i John Legend.

Znaczna część filmu została nakręcona w Brazylii, w Niterói, jego rodzinnym mieście i w samym Rio, gdzie zobaczymy kameralny występ w stylu „Bossa Rio”, którym artysta zasłynął jako młody muzyk w Brazylii.

Wiele historii opowiada sam Sergio własnymi słowami, a Scheinfeld maluje bogaty i interesujący portret niezwykłego artysty, dodając emocji i intymności do historii, przedstawiając nagrania z każdego etapu kariery muzyka, jak również niepublikowane dotąd prywatne materiały wideo i fotografie z albumu rodziny Mendes.

Ciekawe wywiady z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami oraz muzykami, których zainspirowała muzyka Sergio rzucają nowe światło na artystę i jego twórczość.