Ólafur Arnalds – wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent wraca do Polski z nowym materiałem! Jedyny polski koncert w ramach „re:act” tour odbędzie się 1 października we Wrocławiu, w pięknej sali Narodowego Forum Muzyki.

„re:act” to kolejna odsłona koncertowego spektaklu Ólafura. Po trzech latach niezwykle udanej trasy ”re:member”, nadchodzące występy to swego rodzaju kontrapunkt do wcześniejszej propozycji – nowa przygoda, na którą Ólafur zaprasza fanów, by przedstawiać im, jak mówi, najbardziej osobistą muzykę, jaką dotychczas stworzył. Jego zapadające w pamięć, często emocjonalne koncerty, to doświadczenie przeżywania intymnych chwil we wspólnocie – dzielenia się swoją wrażliwością za pomocą dźwięków.

Podczas „re:act” tour Ólafur ze swoim zespołem zaprezentuje spektakl, podczas którego zabrzmią klasyki z dotychczasowego dorobku Islandczyka oraz nowe kompozycje. Na scenie towarzyszyć mu będzie kwartet smyczkowy, perkusista oraz arsenał fortepianów i klawiszy. Nie zabraknie samogrających pianin, które Arnalds wykorzystywał w ostatnich latach. Niezwykłe instrumenty, kreując niespodziewane harmonie i zaskakujące melodyczne sekwencje, sprawiają, że każdy koncert Islandczyka jest unikalny.

Trasa towarzysząca płycie „re:member” była wielkim sukcesem: wyprzedane koncerty i entuzjastyczne przyjęcie w tak niezwykłych miejscach jak Royal Albert Hall, Elbphilharmonie, Sydney Opera House, potwierdziły niezwykłe miejsce kompozytora na współczesnej scenie.

Przedsprzedaż biletów na wrocławski koncert wystartuje 11 marca na Ticketmaster.pl. Do ogólnej sprzedaży wejściówki trafią 13 marca.