“Through Water” Låpsley ukaże się 20 marca (XL Recordings). Zapowiedzi towarzyszy pierwszy singiel z teledyskiem. To kontynuacja “Long Way Home” – jednego z najbardziej uznanych debiutów 2016 roku.

Wydany, gdy artystka ciągle jeszcze była nastolatką, “Long Way Home” przynosił przełomowe dla niej utwory – “Station” i “Falling Short” – a także jeden z największych utworów klubowych ostatnich lat (“Operator” w edycji DJ Koze’a). Album okazał się także inspiracją dla nowego pokolenia twórców elektronicznych, w tym Billie Eilish, która przyznaje, że miał kluczowy wpływ na jej brzmienie.

“Through Water” jest bez wątpienia najlepszym dziełem Låpsley, napisanym i nagranym podczas jej przejścia z bycia nastolatką, w bycie młodą kobietą. Wyprodukowany i stworzony głównie przez nią samą, przynosi dziesięć piosenek, wybranych z ponad stu. Odzwierciedlają jej nowo odkrytą pewność siebie, jasność i samoświadomość jako artystki, dokumentując bogactwo osobistych doświadczeń i historii o dojrzewaniu na tle wody, klimatu, pogody i żywiołów.

Wraz z informacją o nowym albumie, Låpsley ujawnia dziś swój nowy singiel “Womxn” i równie oszałamiający, towarzyszący mu teledysk. Jego reżyserem jest Jane Stockdale – fotografka i filmowiec znana ze swojej pracy w świecie sportu. Został nakręcony w dziczy Yorkshire Moors i pokazuje wybitne rowerzystki Anneleen Bosmę, Jennę Meth i Yewande Adesię, walczące z brytyjską zimą. Obraz ten jest jednocześnie twardy, surowy, autentyczny i inspirujący.

To uderzające dopełnienie pierwszej piosenki Låpsley nagranej z myślą o płycie. Śpiewa ponad syntezatorami do przyszłej wersji siebie, którą nazywa „dziwną dalekowzrocznością”, obiecując, że pewnego dnia poczuje się zdolna.

Jak wyjaśnia sama Låpsley:

“Miałam 20 lat i byłam w dość złym miejscu, gdy pisałam “Womxn”. Jest hipotetycznie napisany w przyszłości, w miejscu które jest o wiele bardziej pozytywne. Chodzi mi o zaufanie do upływu czasu; nie wiedząc, co zrobić w tej chwili, ale mając nadzieję, że w pewnym momencie będę to wiedzieć. I oto jesteśmy w przyszłości, a ja jestem silniejsza, bardziej pewna siebie, śpiewam i to jest mój prezent”.