Alicia Keys zaczyna nas rozpieszczać. Po serii remiksów do utworu „Show Me Love”, artystka prezentuje kolejny utwór od razu z klipem. Poniżej odsłuchać możecie „Time Machine”. Numer jest inspirowany nowoczesnym funkiem oraz muzyką elektroniczną. Przy tworzeniu kawałka Alicia współpracowała z Sebastianem Kolem Robem Knoxem.

Teledysk został nakręcony w słynnym World on Wheels w Los Angeles, a jego realizacją zajęło się Timeless Eye Production. W klipie gościnnie wystąpiła raperka Tierra Whack. Premiera utworu odbyła się podczas audycji Annie Mac w radiu BBC, a teledysk został emitowany na billboardach na Times Square w Nowym Jorku.

„Time Machine” to druga pozycja z nadchodzącego, siódmego już albumu artystki, który ukaże się w 2020 roku. 

Alicia Keys swój ostatni album wydała trochę ponad trzy lata temu. Na „Here” poruszała wszystkie tematy, które są dla niej najważniejsze – od aktualnej kondycji ludzkości po politykę światową. Prawdziwa, intymna i muzycznie prowokująca – taka jest płyta „Here” – każdy utwór to spowiedź, a każda melodia to modlitwa. Za produkcją większości utworów na płycie stoi kreatywna grupa, określana przez artystkę, jako ILLuminaries. Jej skład tworzy Keys, Mark Batson (autor tekstów/producent); Swizz Beat (raper/producent) oraz Harold Lilly (współpracujący z nią od wielu lat tekściarz). Ten album to lista tematów i zagadnień, które Alicia chciała poruszyć i pogłębić. W efekcie nawiązuje on do jej nowojorskich korzeni i kultury hip-hopowej.