Muzyka elektroniczna i klubowa, a nawet hip-hop – na kanwie tych gatunków powstaje nowoczesny jazz w wykonaniu wybitnych przedstawicieli młodego pokolenia improwizatorów, którzy zaprezentują się trzeciego dnia Festiwalu Jazz Juniors. W Cricotece wystąpią Gniewomir Tomczyk / Project (PL) oraz Soweto Kinch Trio (GB).

Postacią wyróżniającą się wśród polskich jazzmanów poszukujących inspiracji w najmłodszych gatunkach muzycznych jest niewątpliwie perkusista Gniewomir Tomczyk. Do udziału w najnowszym projekcie zaprosił artystów reprezentujących różne środowiska muzyczne: wokalistkę i producentkę MIN t, pianistę Zdzisława Kalinowskiego oraz gitarzystę Marka Kądzielę. W jego twórczości odnajdujemy echa takich obszarów muzyki jak: jazz, avant-jazz, fusion, r&b czy drum’n’bass. Za swoje alternatywne projekty został doceniony min. przez magazyn „Perkusista” oraz czytelników „Jazz Forum”.

Zwieńczeniem tego koncertowego wieczoru w Cricotece będzie występ pochodzącego z Wielkiej Brytanii wspaniałego artysty Soweto Kincha.

– Rewelacyjny raper, który jest jeszcze lepszym saksofonistą i muzykiem jazzowym. A oprócz tego to autor własnych tekstów, intelektualista, historyk i aktywista” –  podkreśla Adam Pierończyk, dyrektor artystyczny Jazz Juniors Festival.

Od 2016 roku jest gospodarzem programu radiowego „Jazz Now” emitowanego w BBC 3. Nie tylko koncertuje i nagrywa muzykę, ale także komponuje, min. do spektakli teatralnych. Obok lidera w zespole Soweto Kincha zagrają kontrabasista Nick Jurd oraz perkusista David Hodek.

Bilety w cenie 20-70 dostępne na portalu eventim.pl, w sieci InfoKraków oraz na godzinę przed koncertem.