“When Angels Fall” to tytuł nowej płyty kwintetu Wojtka Mazolewskiego, który ukaże się w Mikołajki. Album będzie zawierał kompozycje Krzysztofa Komedy. Światową edycję albumu wyda brytyjska wytwórnia Whirlwind Recordings.

“Przygotowując się do tej plyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim – mówi Wojtek Mazolewski –  spotykałem się z ludźmi którzy go znali i odwiedzałem miejsca gdzie mieszkał od Poznania do Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogacało ten projekt o świadomość, uczucia i emocje z tym związane. Na stworzenie oryginalnego materiału WMQ w oparciu o tematy Krzysztofa Komedy poświęciłem ze swoim zespolem ostatnie 3 lata. Wielka inspiracja do tej plyty są tez filmy takich mistrzów jak Roman Polański (“Rosemary’s Baby”, “Nóż w wodzie”) Jerzy Skolimowski (Bariera) polaczenie ich talentu i wrażliwości z muzyka Komedy do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia.”

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo, który zaprojektował także okładkę legendarnego albumu “Astigmatic” (a także British Steel Judas Priest i The Clash). Rosław zmarł w tym roku.

Pre-order płyty zostanie ogłoszony juz, wkrótce.

Zespół rozpoczął już koncerty zapowiadającą album. Tej jesieni muzykę Komedy zagrają m.in. w Katowicach, Wałbrzychu, Reine (Norwegia), Szczecinie, Rzeszowie, Toruniu, Pszczynie, Londynie (Wielka Brytania), Weimarze (Niemcy) i Skierniewicach.

Koncerty promujące “When Angels Fall” są częścią 23 koncertowej jesiennej trasy w 8 krajach, ktłóra promuje także poprzedni album zespołu “Polka Worldwide Deluxe Edition”. Więcej o nich, tutaj.