Już po raz trzeci Bass&Beat Festival zaprezentuje we Wrocławiu najbardziej obiecujących artystów łamiących muzyczne schematy. W programie festiwalu znalazły się koncerty z muzyką na żywo, kreatywne warsztaty i spotkania branżowe. Obok takich zespołów jak DagaDana, Bibobit i Błoto, premierowo usłyszymy koncert Big Bandu Akademii Muzycznej we Wrocławiu w towarzystwie lokalnych muzyków pod hasłem „Piosenki Reglamentowane”.

Bass&Beat to interdyscyplinarne wydarzenie muzyczne, którego punktem wyjścia jest spotkanie wokół basu i beatu i ich obecności we współczesnych brzmieniach. W tym roku, postawiliśmy zarówno na gwiazdy polskiej muzyki instrumentalnej, jak i młodych, obiecujących artystów. W piątek i sobotę, 11 i 12 października, na dwóch scenach Impartu wystąpią takie zespoły jak DagaDanaBibobitBłotoCharles Pakowsky i Mundi. Dodatkowo, usłyszymy zwycięzców tegorocznej odsłony Plebiscytu Bass&Beat – konkursu dla początkujących twórców, w którym laureat otrzyma nagrodę w wysokości 5000 złotych. B&B to także wydarzenia otwarte: kreatywne warsztaty, wykłady Music Business, prezentacja prac Katedry Sztuki Mediów.

Wydarzeniem specjalnym będzie koncert, który na długo pozostanie w sercach festiwalowiczów i przywoła różnorakie wspomnienia z lat siedemdziesiątych. Piosenki Reglamentowane, czyli polska muzyka z czasów PRL w zupełnie innych, nowych aranżacjach to wyjątkowy koncert, zarówno dla tych, którzy nagrywali muzykę z radia na klasyczne magnetofony, jak i wszystkich miłośników polskiej piosenki. Big Band Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego pod dyrekcją Bartosza Pernala przygotował specjalne aranżacje takich przebojów jak: „07 zgłoś się”, „Krakowski spleen”, czy „Nie pytaj o Polskę”. Wraz z muzykami Akademii Muzycznej na scenie pojawią się wrocławscy soliści: Natalia Lubrano, Kasia Mirowska, Adrianna Styrcz, Wojciech Myrczek, João de Sousa, Kuba Stankiewicz i Mariusz Kiljan.

W programie festiwalu znalazły się również wydarzenia dodatkowe, podczas których uczestnicy będą mogli poznać warsztat twórczego działania, czy zdobyć merytoryczną wiedzę o rynku muzycznym od największych specjalistów w branży. Gośćmi specjalnymi wykładów Music Business będą m.in. przedstawiciele ZAIKSU, Akademii Trenerów Biznesu, czy wytwórni KAYAX. Warsztaty Creative Workshops z beatboxu, djki i produkcji muzyki poprowadzą Zgas, DJ Skipless i Vojto Monteur.

Za wizualną część wydarzenia odpowiadać będą młodzi twórcy związani z Katedrą Sztuki Mediów, którzy do każdego koncertu przygotowują dedykowane projekcje wideo.

Pełen program: