Zespół Wojtka Mazolewskiego nie zwalnia tempa. Tuż powrocie  z Japonii gdzie zagrali na prestiżowym Tokyo Jazz Festival’u ruszają w Europę. Jesienną 22-koncertową trasę zainaugurował wczorajszy koncert w łódzkiej Atlas Arenie (zobacz galerię z koncertu autorstwa Łukasz Klimczak). Zespół zaprezentował jeden z dwóch programów, które usłyszycie na jesiennej trasie. Program „WHEN ANGELS FALL” prezentuje muzyką Krzysztofa Komedy zinterpretowaną przez zespół Wojtka z najnowszymi nie prezentowanymi dotąd utworami jak „Le Départ” czy „Alleluja” z filmów Jerzego Skolimowskiego. Koncerty są premierowo wzbogacone o wyjątkowe wizualizacje Macieja Szupicy, czołowego polskiego artysty video. Trasa zatytułowana „When Angles Fall” zapowiadają płytę pod tym samym tytulem, której datę premiery albumu zespół ogłosi już wkrótce.


Formacja Mazolewskiego prócz programu z muzyką Krzysztofa Komedy zaprezentuje też na części koncertów muzykę z albumu „Polka Worldwide Deluxe Edition”. Album podbił serce angielskiej publiczność podczas sierpniowego We Out Here Festivalu organizowanym przez legendarnego DJ BBC Gillesa Petersona, Album został uznany przez amerykański „DownBeat Magazine za jeden z pięciu najlepszych albumów wdanych 2018.

Przed zespołem koncerty w 7 krajach. Prócz Polski wystąpią w Wielkiej Brytanii w ramach London Jazz Festival, Portugalii, Czechach, Niemczech, Rumunii i 300 kilometrów za kołem podbiegunowym na norweskich Lofotach. Wraz z Wojtkiem kwintet współtworzą: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki.

Fotorelacja z wczorajszego koncertu w Łodzi:

Terminy koncertów: