Wojtek Mazolewski zaprezentował rysowany klip do utworu „Theme de Yoyo” z płyty „Polka Worldwide Deluxe Edition”. Autorem teledysk do coveru legendarnego awangardowego zespołu Art Ensemble of Chicago jest CPT. Sparky.


Światowa edycja albumu „Polka” wydana przez Whirlwind Recordings została uznana przez amerykański Downbeat Magazine jedną z 5 najlepszych płyt 2018 roku. Utwór „Theme De Yoyo” w wykonaniu kwintetu Wojtka został wybrany przez legendę radia BBC 6 Music Gillesa Petersona do 50 najlepszych utworów roku.

To właśnie na brytyjskim We Out Here Festival, organizowanym przez Gillesa Petersona w sierpniu, kwintet świętować będzie sukces światowego wydania „Polki”. Gościem specjalnym koncertu będzie Urszula Dudziak.

A już jutro trójmiejska publiczność może usłyszeć Wojtek Mazolewski Quintet podczas wyjątkowego koncertu „Mazolewski x3” w Starym Maneżu. Zespól wystąpi w ciagu najbliższych miesięcy także m.in w Konstancinie, Bielsku-Białej, Warszawie – w ramach Jazz na Starówce, Olsztynie i Olesku.

Więcej szczegółów znajdziecie na facebookowym fanapage Wojtka Mazolewskiego.