Mabel zdradza szczegóły debiutanckiego albumu „High Expectations”. Na krążku, który ukaże się 12 lipca, znajdzie się m.in. wielki przebój „Don’t Call Me Up”.

„Don’t Call Me Up” dotarło do 3. miejsca najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii, spędziło 8 tygodni w pierwszej dziesiątce zestawienia i jest już siódmym najlepiej sprzedającym się singlem 2019 roku. Nagranie pnie się w górę Billboard Hot 100, jak również na Spotify Global Charts – tam Mabel jest najwyżej notowaną brytyjską artystką.

„High Expectations” to pokaz niezwykłego talentu Mabel.

To coś więcej niż płyta – to historie, nad którymi artystka pracowała przez niemal całe życie. Już sam tytuł powstał dawno temu, a wokalistka od dwóch lat ma tatuaż z takim napisem.

Nieustraszona Mabel eksploruje wiele terytoriów i pokazuje swoje różne oblicza, za każdym razem upewniając się, że jej głos zostanie usłyszany. „High Expectations” to album podnoszący na duchu i niezwykle szczery. Jest to nie tylko rozdział z życia Mabel, ale również opowieść o losach innych – zupełnie jak albumy, które zainspirowały samą artystkę („The Writing’s On The Wall” czy „The Miseducation of Lauryn Hill”).

Jak przyznaje sama artystka:

– Tytuł mówi wiele. Chodzi o wymagania, jakie stawiamy sobie, oczekiwania innych ludzi wobec mnie i vice versa, szczególnie w związkach. Chciałabym wysłać pozytywną wiadomość wszystkim słuchaczom. W trakcie pisania albumu nabrałam wielkiej pewności siebie i chciałabym, aby ludzie również mogli tego doświadczyć.

Dwukrotnie nominowana do BRIT Mabel jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu sprzedała ponad 3 mln singli w samej Wielkiej Brytanii (dwa platynowe, trzy złote, dwa srebrne), przekroczyła miliard streamów i wyprzedała koncerty w słynnym Brixton Academy. Mabel już od pierwszych singli pokazała się jako szczera songwriterka, która umiejętnie porusza takie tematy jak miłość, tożsamość, siła kobiet czy zdrowie psychiczne. Wokalistka nie spieszyła się z nagrywaniem swojej debiutanckiej płyty. Czekała, aż będzie w pełni gotowa. „High Expectations” to ścieżka dźwiękowa do zamiany swoich słabości w siłę.

Mabel skazana jest na dołączenie do panteonu światowej czołówki popu. Ze swoją niestrudzoną energią i pozytywnym przekazem, artystka nie zgadza się na nic poza tytułowymi wysokimi oczekiwaniami. Wokalistka nie dość, że je spełnia, to wciąż podnosi sobie poprzeczkę.

Tracklista: 1. High Expectations (Intro) // 2. Bad Behaviour // 3. Don’t Call Me Up // 4. FML // 5. We Don’t Say… // 6. Selfish Love ft. Kamille // 7. Lucky (Interlude) // 8. Mad Love // 9. Trouble // 10. Put Your Name On It // 11. Stckhlm Syndrome (Interlude) // 12. OK (Anxiety Anthem) // 13. I Belong To Me // 14. High Expectations (Outro)
BONUS TRACKS: 15. Finders Keepers (with Kojo Funds) // 16. Fine Line (with Not3s) // 17. My Lover (with Not3s) // 18. Ring Ring (with Jax Jones) // 19. Cigarette (with RAYE & Stefflon Don) // 20. Not Sayin’