W zeszłym tygodniu Flying Lotus ogłosił premierę „Flamagra” – swojego kolejnego studyjnego albumu, który Warp Records wyda już 24 maja! Dzieło, na którym będzie można usłyszeć wiele gwiazd współczesnej muzyki: Anderson .Paak, George Clinton, Little Dragon, Tierra Whack, Denzel Curry, David Lynch, Shabazz Palaces, Thundercat, Toro y Moi, Solange.

Zapowiedzi towarzyszył utwór „Fire Is Coming” feat. David Lynch z klipem w reżyserii samego Stevena Ellisona (Flying Lotus) i Davida Firtha.

Dzisiaj Flying Lotus prezentuje nową muzykę!

Dwa utwory – „Spontaneous” i „Takashi”, które wprowadzają w muzyczny świat albumu „Flamagra”!„Spontaneous” to zalotna ballada z wokalem Yukimi Nagano z Little Dragon. Doskonale komponuje się z „Takashi” – instrumentalnym utworem, który został nazwany na cześć Takashi Yudo, artysty z kreatywnego zespołu teamLab.

„Ten album był ucieczką od bólu i starałem się jak najlepiej wykorzystać ten ból” – mówi Lotus na temat nowej płyty, na której kształt miała wpływ śmierć przyjaciela i współpracownika Maca Millera. „Muzyka może uleczyć i po tej tragedii przypomniała mi, co mam robić. W miarę jak się starzejemy, zaczynamy się zastanawiać, jaki jest nasz cel. Chcę robić dobre rzeczy przy pomocy mojej pracy. Chcę, aby była w stanie pomóc ludziom w trudnych czasach i zainspirować ich do kreatywności”.