Jazz Brigade Sylwestra Ostrowskiego wystąpi 1 maja br. podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu w Nairobi, organizowanego przez Safaricom International Jazz Festival.

Budowanie kulturowych mostów poprzez muzykę jazzową jest główną ideą obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu w 2019 roku w stolicy Kenii. Po raz pierwszy w historii kenijscy artyści będą dzielić scenę z Polakami – Sylwestrem Ostrowskim i Dorotą Miśkiewicz.

Na scenie Carnivore Grounds wystąpią gwiazdy afrykańskiego jazzu Paco Sery & Cheick Tidiane Seck, ale wisienką na torcie będzie prawdziwie międzynarodowe The Jazz Brigade, projekt Sylwestra Ostrowskiego – szczecińskiego saksofonisty, jednego z najbardziej aktywnych międzynarodowo muzyków jazzowych w naszym kraju.


Safaricom International Jazz Festival od momentu powstania w lutym 2014 roku, stał się jednym z największych festiwali jazzowych w Afryce. Wydarzenie powstało, aby wspierać program edukacyjny młodzieży z „Ghetto Classics”. Ma ono na celu poprawę życia kenijskich dzieci, poprzez wprowadzanie ich w świat jazzu i muzyki klasycznej. Koncerty na żywo oraz warsztaty z muzykami odbywają się tam przez cały rok.

W takcie swojej wizyty w Kenii również Sylwester Ostrowski i Dorota Mśkiewicz poprowadzą zajęcia muzyczne z młodzieżą z „Ghetto Classic”.


Podczas tegorocznego Dnia Jazzu w Narobi, oprócz występów lokalnych i zagranicznych artystów, dodatkową atrakcją będzie ceremonia oficjalnego przystąpienia Nairobi i Safaricom International Jazz Festival do sieci „Jazz Sister Cities” (Kansas City-Szczecin-Dnipro-Narobi), której pomysłodawczynią i prezesem jest Cheptoo Kositany-Buckner.

Międzynarodowe obchody Dnia Jazzu odbędą się w środę, 1 maja 2019r., o godz. 12:00 w Carnivore Grounds w Nairobi.

Safaricom International Jazz Festival jest sponsorowany i wspierany przez Safaricom.