Brytyjski songwriter Calum Scott prezentuje reedycję debiutanckiego albumu „Only Human”. Wydawnictwo ukaże się 30 listopada, a znajdą się na nim cztery bonusowe utwory, w tym zupełnie nowy singiel artysty – „No Matter What”.

– „No Matter What” to bez wątpienia najbardziej osobista piosenka, którą dotychczas napisałem – oznajmia artysta i dodaje: – Zrodziła się z samotności, akceptacji oraz mojego niezwykle trudnego, ale wyzwalającego procesu wychodzenia z szafy. Najbardziej podoba mi się, że udało mi się ująć nie tylko kwestię orientacji seksualnej, ale również relacji rodzica z dzieckiem i przyjmowania pewnych spraw w ogóle. Utwór nie trafił na mój debiut od razu, bo wtedy jeszcze nie byłem gotowy, by zaprezentować kawałek światu. Wtedy wydawał mi się za bardzo odsłaniający. Z drugiej strony, prawie zawsze kończę z tak osobistymi piosenkami.

www.youtu.be/HYryw82oi6A

Za produkcję debiutu Caluma Scotta odpowiadają Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio (Skylar Grey, Imagine Dragons) oraz Oscar Görres (Taylor Swift, Britney Spears). Krążek trafił na 1. miejsce iTunes w ponad 20 krajach, sprzedał się łącznie w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i już wkrótce przekroczy barierę 2 miliardów streamów.

W magazynie „Billboard” czytamy:

„Niesamowity wokal Scotta sam w sobie jest poruszający, ale jeszcze więcej emocji gwarantuje uważne wsłuchanie się w teksty”.

Główny singiel promujący „Only Human”, „You Are The Reason”, w którym gościnnie można usłyszeć Leonę Lewis, zanotował ponad 750 mln streamów na całym świecie.