W okresie od 13 do 20 października High Definition Quartet wystąpią w Chengdu, Pekinie i Changchun w ramach projektu Jazz Po Polsku – Live in China 2018.

W Państwie Środka zespół zaprezentuje swój najnowszy materiał – „Dziady”. Oprócz regularnych koncertów w takich salach jak Shaocheng Theatre, czy TG House Jazz Bar, członkowie kwartetu poprowadzą też warsztaty muzyczne dla studentów na Sichuan Conservatory of Music czy Jilin University of Arts. To nie pierwsza wizyta muzyków na dalekim wschodzie, przed czterema laty prezentowali materiał ze swojej drugiej płyty pt. „Bukoliki” w Indiach, a dwa lata temu występowali z tym samym programem na balijskim festiwalu jazzowym w Indonezji. High Definition prezentowało swoją muzykę również w innych zakątkach świata; wraz z gigantem amerykańskiej trąbki Randym Breckerem odwiedziło kraje Zatoki Perskiej, kwartet zagrał też serie koncertów w USA, Kanadzie, na Węgrzech czy Ukrainie.

www.youtu.be/SFGt7ZcZPKs

Chińskie pokazy „Dziadów” będą przedpremierowe. Ten hybrydowy projekt na styku jazzu i muzyki elektronicznej doczeka się swojej fonograficznej premiery pod koniec 2018 roku.

Muzykę skomponował pianista Piotr Orzechowski “Pianohooligan”, a oprócz członków kwartetu udział w nagraniach wzięli giganci muzyki elektronicznej: William Basinski, Robert Rich, Fennesz, Igor Boxx i Krzysztof Knittel.