Słynna niezależna wytwórnia muzyczna ECM Records ogłosiła dziś, że rozszerza współpracę z Universal Music Group (UMG), długoletnim partnerem dystrybucyjnym i światowym liderem w dziedzinie rozrywki muzycznej, w celu udostępnienia całego katalogu ECM na głównych platformach streamingowych od piątku 17 listopada 2017 r.

ecm ump

Katalog ECM, słynący z nagrań muzyki współczesnej, klasycznej i jazzu, cieszy się ogromnym uznaniem krytyków jako najlepszy w swoim rodzaju. Wytwórnia ECM, kierowana przez swojego wizjonerskiego założyciela, Manfreda Eichera, niezmiennie utrzymuje wysokie standardy artystyczne i produkcyjne. Jej muzyka i towarzyszące jej projekty graficzne stały się tematami książek, filmów i wystaw na całym świecie. Nagrania takich muzyków, jak Keith Jarrett, Jan Garbarek, Paul Bley, Arvo Pärt, András Schiff, Kim Kashkashian, Anouar Brahem, Jack DeJohnette, Tomasz Stańko, Avishai Cohen, Nik Bärtsch, Vijay Iyer, Gidon Kremer, Meredith Monk i wielu innych będą obecnie dostępne w serwisach Apple Music, Spotify i Amazon Music, Deezer, Qobuz oraz Tidal.

Dystrybucją cyfrową obszernego katalogu ECM zajmie się należąca do UMG, prestiżowa wytwórnia Deutsche Grammophon, a rozpoczęciu tego przedsięwzięcia będzie towarzyszyć szeroko zakrojona kampania prowadzona wspólnie z wysoce zaangażowanymi partnerami uczestniczącymi w streamingu jej muzyki.

ECM i UMG postanowiły też długofalowo rozszerzyć współpracę w zakresie dystrybucji fizycznej i w ramach dalszego rozwoju wejść dodatkowo na rynek australijski.

Clemens Trautmann, prezes Deutsche Grammophon, powiedział:

„Chciałbym podziękować Manfredowi Eicherowi za obdarzenie zaufaniem Universal Music Group i Deutsche Grammophon. Ja, mój zespół i moi koledzy na całym świecie jesteśmy zachwyceni możliwością pracy przy wprowadzaniu znakomitego katalogu ECM na platformy cyfrowe. Pragniemy oddać nasze możliwości dystrybucyjne w pełni do dyspozycji ECM i jej wspaniałych artystów, co pozwoli nam nawzajem korzystać ze swoich doświadczeń, a wraz z portfolio Deutsche Grammophon osiągnąć efekty synergiczne”.

Frank Briegmann, prezes i dyrektor generalny Central Europe Universal Music i Deutsche Grammophon:

„Niezwykle się cieszę ze wzmocnienia naszej współpracy, bowiem pokazuje ona, jak światowej sławy wytwórnia fonograficzna i światowy potentat mogą się szanować i idealnie uzupełniać się nawzajem. Kilkudziesięcioletnie starania Manfreda Eichera, żeby współpracować tylko z wybitnymi artystami i zapewniać wzorcową produkcję nagrań, doprowadziły do stworzenia legendarnego katalogu, w pełnym tego słowa znaczeniu.  Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić im dostęp do naszej międzynarodowej struktury i zespołu ekspertów”.