26 października 2017 r. ukazuje się płyta “Vertigo Jazz One. Jazzowa kompilacja niezależnej wytwórni V RECORDS.

Na “Vertigo Jazz One” znaleźli się m. in. The Lions, Slow, Marek Napiórowski & Artur Lesicki, Krzysztof Pełech, Kajetan Borowski, Kuba Stankiewicz, czy zespół JazzBlaster.

„Vertigo Jazz One” jest pierwszą z serii kompilacji wytwórni V Records. To płyta pełna różnorodnych dźwięków – od brzmień gitarowych i fortepianowych poprzez jazz mainstreamowy, fusion, smooth jazz, aż po eksperymenty z elektroniką i odważną, jazzową adaptacją twórczości Depeche Mode. Na krążku znaleźli się artyści z katalogu V Records – Kuba Stankiewicz, Marek Napiórkowski & Artur Lesicki, Krzysztof Pełech, Slow, czy Yarosh Organ Trio. A także wykonawcy zaprzyjaźnieni wytwórnią – R/S Duo, Ted Novak, Kajetan Borowski, czy Karasiewicz Power Set.

„Vertigo Jazz One” to także zwiastun tego co będzie się dziać w V Records w przyszłości. Płytę zamyka zjawiskowy kwartet z Wrocławia – JazzBlaster, który wydaje swój debiutancki album „JazzBlaster plays Depeche Mode” 23 listopada 2017r.

VERTIGO JAZZ ONE

„VERTIGO JAZZ ONE”. PREMIERA: 26 października 2017.

Wydarzeniu towarzyszy koncert z cyklu RAM SESSION w Radiu RAM (Wrocław). Nasze płyty można zakupić na empik.com i w wybranych sklepach w tym w Jazz Shop w Vertigo Jazz Club & Restaurant.