W sieci pojawiła się kolejna odłona wielojęzykowego projektu Rebel Babel Ensemble. To pierwszy międzynarodowy kolektyw brassowo-hip-hopowy. Największy big band w Europie i platforma wymiany muzyków i raperów. 3 języki, 4 raperów, kompozytor i orkiestry dęte. Jego założycielem jest Jan Feat, który przemierza miasta Europy i łączy miłośników dęciaków, pisząc dla nich hip-hopowe symfonie,  organizując fleszmoby i wyprowadzając muzykę na ulicę. Jednym z głównych raperów jest L.U.C, wciągający do współpracy kolejnych artystów i tworząc wybuchowe mieszanki językowe.

Utwór nawiązuje do miejskiej kultury rowerowej. Zachęca do walki ze smogiem i spalinami. Zdjęcia do klipu powstawały w 4 miejscach Europy – m.in. podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty, gdzie Jan Feat. zorganizował rowerową paradę orkiestr dętych. Cały film z tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej.

Przypominamy, że Rebel Babel Ensemble wystąpi podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ich koncert zaplanowany jest na 13 maja. Więcej informacji znajdziecie tutaj.