Rebel Babel Ensemble powstał, by kreować dialog, przekraczać bariery kulturowo-językowe, prezentować uroki werbalne europejskich języków. Założyciel kolektywu Jan Feat. buduje największy big band starego kontynentu, który muzycznie składa się z dziesiątek lokalnych amatorskich i zawodowych orkiestr dętych.

Jan Feat. (właściwie Jan Eleński) pochodzi z Danii, choć ma polskie korzenie. Jest kompozytorem i performerem, absolwentem konserwatorium w Amsterdamie. Poza muzyką zajmuje sie także ornitologią, udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków.

Eksperymentalny, międzynarodowy big band o nieograniczonym składzie. Hip-hop, folk, jazz, muzyka klasyczna, marszowa i rozrywkowa. Cokolwiek chcielibyście usłyszeć w miejskim soundtracku, ale boicie się sobie wyobrazić, L.U.C, PROMOE, Rapsusklei, Jan Feat. i kilku innych raperów z Europy, opowiedzą o sprawach osobistych, ale także tych dużo bardziej uniwersalnych, wpływających na to, czy jest i czym staje się Europa: o wojnach, migracji, nierównościach.

Projekt ten swoją premierę będzie miał 13 maja podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Miejscem będzie położony w centrum Wrocławia Park Staromiejski. Bilety w cenie 15 złotych dostępne będą od 5 marca. Zakupic je można online lub w kasie Teatru Muzycznego Capitol.