Michał Rudaś wydał niedawno swoją nową EP-kę zatytułowaną „Wieloryby i syreny„. Artysta opublikował w sieci klip do kawałka „Kołysanka dla wojownika„, który jest trzecim singlem promującym minialbum.

Jak opowiedział o utworze sam Rudaś:

Zdarza się czasem, że wojownik przegrywa walkę, ale czy zawsze po upadku musi poderwać się z kolan, otrzepać i walczyć dalej? Chciałbym, by Kołysanka dla wojownika uczyła nas wszystkich przyjmować porażki i przekonywała do tego, że człowiek nie musi walczyć nieustająco, ale ma prawo upaść, a czasem odpuścić. Mam nadzieję, że ten utwór przyniesie ukojenie i będzie idealną kołysanką dla wszystkich współczesnych wojowników – ludzi ambitnych i pracowitych, którzy mają odwagę walczyć o swoje marzenia.

W utworze gościnnie pojawił się gitarzysta Łukasz Chyliński, który nie tylko napisał muzykę do tego kawałka, ale do większości numerów z minipłyty oraz za jej produkcję. Reżyserem klipu do singla została Olga Czyżykiewicz, która wykonała także teledysk do poprzedniego singla Rudasia – „Raj song„, oraz do kolędy „Mizerna cicha„. Za zdjęcia do teledysku odpowiada natomiast Adam Romanowski, a za montaż – Paweł Petryna.

Podobnie jak realizacja tego teledysku, jak i samo wydanie EP-ki zostały sfinansowane przez fanów ze środków zebranych w ramach akcji crowdfundingowej na portalu „Polak potrafi”. Minipłytę można kupić na oficjalnej stronie artysty lub za pośrednictwem tej strony.

Michał Rudaś to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym – zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Nagrał dotychczas dwa solowe płyty inspirowane muzyką indyjską: „Shuruvath” w 2009 oraz „Changing” w 2013 roku. W 2009 roku został laureatem nagrody jurorów w koncercie „Trendy” na Festiwalu Sopot TOPtrendy. Rok później za swój debiutancki album był nominowany do nagrody Fryderyka i nagrody w plebiscycie „SuperJedynki” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Piotrem Cugowskim, Tomaszem Szymusiem, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi.